Що робити коли дзвонять із Банку про кошти, яких Ви не брали

  4 Бер    Новини

  Не дивлячись на постійне вдосконалення в роботі банківської системи, сьогодні не новина, коли “юристи” чи “колектори” дзвонять і “вимагають повернути “так званий борг”, про який ви навіть і не знаєте, або повідомлять, що Вам потрібно повертати борг тому, що Вас записали довірителем по кредиту. 

  По-перше: потрібно розуміти, що якщо Ви кошти не брали, тому і змушувати Вас віддавати Вас не можуть. Також, якщо Ви нічого не підписували, тобто не укладали письмових домовленостей із банківською установою, як це передбачено законодавством України, дії вищевказаних осіб є незаконними та підлягають кримінальній відповідальності за злочини передбаченні ст.ст. 189, 190 КК України, а саме “вимагання” чи “шахрайство”. 

  Коли Вам повідомили про “борг” :

  • встановити причини дзвінка;
  • попросити надати належним чином завіренні фінансовою установою документи із Вашими підписами на електронну адресу, або на пошту за затребованістю на Ваше ім’я, це з митою, щоб вказанні спеціалісти не отримали дані про Вашу фактичну адресу проживання;
  • зрозуміти, що повідомлення про “борг” не зобов’язує бігти та повертати кошти, яких Ви навіть не бачили;
  • у разі якщо Вас навістили “колектори” запишіть свою ромову з ними на телефон.

  По-друге: краще встановити програму записів телефонних розмов та записати в разі коли Вам подзвонять вказані особи. Все це робиться для того щоб фактично підтвердити Ваші слова та порушений спокій. Встановіть програму, яка автоматично записує, та після розмови скиньте запис на свою електронну почту чи “флешку” щоб випадково не видалити її.

  По-третє: після того, як Вам стало відомо, який банк, зверніться з листом до вказаної установи в якому попросіть провести службову перевірку фактів, прикладіть аудіозапис та направте рекомендованим листом. У цьому листі вкажіть лише Ваше ім’я, прізвище та контактній телефон, а свою адресу краще не вказувати, а вказати поштову адресу, тобто місто та індекс поштового відділення за затребованістю на Ваше ім’я, це з митою, щоб вказанні спеціалісти не отримали дані про Вашу фактичну адресу проживання. Якщо ж Вам прийшов лист від Банку, можна і вказати свою адресу, оскільки адресу в них вже є.

  Основне, що потрібно розуміти в такій справі:

  • витребувати докази, що саме Ви повинні віддавати “борг”, а саме юридично підстави та факти, підписи та таке інше;
  • слова “колекторів” не є юридичними фактами та підставами.

  По-четверте: можна звернутися до правоохороних структур з повідомленням про протиправні дії з боку невідомих, або так званих представників “банківської установи”. Хорошим підтвердженням, якраз і буде слугувати: відео, аудіо та інші докази.

  По-п’ятепотрібно пам’ятати, що помилки можливі будь де, і тому нічого не має Вам зіпсувати хороший настрій.

  Висновок: в будь якому разі задайте питання звідки вони отримали Ваші особисті дані та використовують їх у шахрайський спосіб, краще таку відповідь записати, оскільки вона і є ключовою в даному питання, якщо з’явиться бажання подавати до суду на таких діячів.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *